Lasteaia töötajate õppereis.

Algus / Uudised / Lasteaia töötajate õppereis.
Lasteaia töötajate õppereis.

Reedel, 30.märts läksid meie maja töötajad koos Alavere ja Kehra lasteaia töötajatega koolitus-õppereisile. Eesmärgiks oli tutvuda Rakvere ja Jõhvi lasteaiaga.
Alustasime Rakvere Triinu lasteaiast, kus me saime teada, et selle lasteaia moto on terve laps on rõõmus ja enesekindel. Nemad toimetavad seal Hea Alguse programmi alusel, mis tundus põnev ja proovimist väärt. Seal nägime me palju huvitavaid ideid ja õppisime üht-teist ka sealsetelt kolleegidelt.
Järgmiseks viis meie tee Jõhvi Sipsiku lasteaeda, kus me saime teada, et sealne direktor juhib Jõhvis kolme maja: Kalevipoja, Sipsiku ja Pillerkaari lasteaeda. Maja oli suur ja avar, ning ümarate ja looklevate vormidega. Ruumi oli palju ja avarust jätkub igale lapsele. Välised atraktsioonid olid üllatavad, milleks oli pikk ja kõrge liumägi, mis kulges mööda mäe nõlva ja kahe mäe vahel asuv sild. Sellestki lasteaiast noppisime uusi ideid ja vahetasime mõtteid. Kuid paljuski on visioonid ju lasteaedades sarnased.
Edasi suundusime Toilasse, kus sai Alavere ja Kehra lasteaedade töötajatega mõtteid vahetada ja uusi ideid genereerida. Lisaks toimus ka ajurünnak uue arengukava koostamiseks, millest koostöös kolme lasteaia töötajatega sai paika pandud uued ideed ja suunad, kuidas meie lapsi paremini õpetada ja juhendada ning kuidas hoida ka töötajaid motiveerituna selles tänuväärses töös.
Õppereis oli tore ning meeldejääv ja loodetavasti teeme me edaspidigi koostööd erinevate lasteaedadega.

See artikkel on avaldatud rubriigis Uudised. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.